Informace o okolí

Díky své poloze se rovnou pod srubem napojíte z hlavní cesty na cyklostezku č. 33 kolem Lipenské nádrže. Rovněž se „přes ulici“ dostanete do Wellness hotelu Frymburk, kde si užijete spoustu zábavy nejen v aquaparku.

Okolí v docházkové vzdálenosti

« z 7 »

Zima na Lipně:

Lyžování

Pro lyžaře jsou připraveny upravené sjezdové tratě ve Skiparku Frymburk (1,3 km), Skiareálu Lipno (10 km). V blízkém Rakousku pak lyžařský areál Sternstein (32 km) a Hochficht (49 km). Běžky Kvalitní běžecké stopy (celkem 45 km) Frymburk, Náhlov (2,6 km), Sv. Lhota, Kramolín (5,3 km) jsou upraveny strojově. Atraktivním sportem je také běh na běžkách po zamrzlé hladině Lipna. Schöneben (44 km) je běžecký areál v Rakousku se 70 km pravidelně upravovanýma běžeckýma stopama. Nachází se ve výšce 1000 mnm. Bruslení Nejdelší upravená bruslařská dráha na světě s délkou 10,9 km vede z Lipna nad Vltavou do Frymburku.

Léto na Lipně:

Cykloturistika

Singletrail Frymburk je okruh s umělým i přírodním singletrailem se začátkem na parkovišti Activity parku Frymburk (1,3 km). Jednosměrný singletrail je na prvních 1,5 km stoupající a na dalších 1,6 km klesající. Vhodný je jak pro děti a začínající cyklisty, tak i pro zkušené bikery. Krumlovská ciklostezka (100 m) v délce 74,2 km Bikepark Lipno (10 km) s modrou (1,8 km) a červenou (1,2) tratí pro všechny bikery. Červená trať je zatím ve výstavbě.

Vodní sporty a koupání

Aquapark Frymburk se nachází v areálu hotelu Hotelu Wellness Frymburk (5 min pěšky).

  • Aquaworld Lipno
  • Paddleboarding
  • Jachting
  • Písečná pláž přímo ve Frymburku
  • Activity park Frymburk

Golf

Golf klub Český Krumlov. Svachova Lhotka je 18-ti jamkové hřiště vzdálené 36 km.

Stezka v korunách stromů

Unikátní stezka zakomponovaná do přírody v okolí Lipna Vás vyvede až do výšky 40 metrů a cestou můžete překonat 11 adrenalinových atrakcí nejen pro děti.

Království lesa

je lesní hřiště pár metrů od Stezky korunama stromů.

Motokáry Frymburk

Přímo ve Frymburku se nachází i motokárová trať dlouhá 400 metrů s 15-ti zatáčkama a celkem 12-ti motokárama.

Rybaření Lipno

S povolenkou se vydejte na Lipno, bez povolenky do Černé v Pošumaví, kde se nachází 17 rybníků přístupných na chytání ryb. Hopsárium Lipno Otevřeno každý den od 10 do 19.